Benzydamina Tantum Verde

Benzydamina

Skuteczność i bezpieczeństwo

Benzydamina ma szerokie spektrum działania! Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, antyseptyczne oraz miejscowo znieczulające. Ta kompleksowość jest atutem wśród substancji używanych do produkcji leków na ból gardła i stany zapalne jamy ustnej.

Szerokie spektrum działania substancji czynnej


Tantum Verde - bezpieczny lek nawet dla najmłodszych dzieci

Tantum Verde jest dobrze tolerowany i szybko osiąga stężenie terapeutyczne w miejscu zastosowania.

Produkt leczniczy Tantum Verde aerozol 1,5 mg/ml jest bezpieczny dla małych dzieci (poniżej 6 r.ż.), ponieważ w wyniku miejscowego zastosowania na błonę śluzową jamy ustnej i gardła przenikanie substancji czynnej do krwi jest ograniczone, co minimalizuje ogólnoustrojowy wpływ leku oraz ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Benzydamina

Została wynaleziona w latach 60-tych w laboratoriach Angelini Research Institute. Było to rewolucyjne odkrycie – wyjątkowość preparatu polegała na połączeniu skuteczności działania z gwarancją bezpieczeństwa! 10 lat później, po szeregu badań klinicznych, wprowadzono benzydaminę na rynek.

Benzydamina stosowana w Tantum Verde jest produkowana bezpośrednio przez Angelini Pharma we Włoszech, według najwyższych standardów obowiązujących w UE, a jej czystość wynosi minimum 99%!

Dzięki temu możemy zagwarantować najwyższą jakość zawartej w Tantum Verde benzydaminy.

Linia produktów Tantum Verde