1. Kobieta cierpiąca z powodu czerwonego gardła

  Czerwone gardło – objawy, przyczyny i sposoby leczenia

  Lek. Maria Dobrowolska

  Zaczerwienienie, ból, pieczenie gardła to jedne z częstszych przyczyn konsultacji u lekarzy rodzinnych. W większości przypadków to objawy infekcji o etiologii wirusowej, chociaż przyczyny takich objawów mogą być też inne. Ich poznanie jest ważne, ponieważ pozwala zastosować skuteczne leczenie.

  Czytaj dalej...

 2. Kobieta cierpiąca z powodu zapalenia języka

  Zapalenie języka – jak wyleczyć dokuczliwą dolegliwość?

  Lek. Maria Dobrowolska

  Zapalenie języka (z łac. glossitis) to choroba o ostrym lub przewlekłym przebiegu, którą wywołują bakterie, wirusy, grzyby lub inne czynniki. Może wystąpić samodzielnie lub być objawem innego schorzenia. Jakie preparaty apteczne stosować przy zapaleniu języka? Czy domowe sposoby są skuteczne w przypadku tej dolegliwości?

  Czytaj dalej...

 3. Mężczyzna cierpiący z powodu Anginy Ludwiga

  Angina Ludwiga – jak wyleczyć ropowicę dna jamy ustnej?

  Lek. Michał Dąbrowski

  Ropowica dna jamy ustnej jako jednostka chorobowa została opisana w 1836 roku przez niemieckiego lekarza Wilhelma Frederica von Ludwiga, od którego nazwiska została nazwana „anginą Ludwiga”. To bardzo poważna choroba o ciężkim przebiegu, zagrażająca zdrowiu i życiu pacjenta. Dlatego wymaga szybkiego rozpoznania i rozpoczęcia leczenia.

  Czytaj dalej...

 4. Młoda kobieta cierpiąca z powodu wirusa RSV

  Czym jest wirus RSV? Jak długo trwa leczenie?

  Lek. Michał Dąbrowski

  Wirus RSV, z ang. Respiratory Syncytial Virus, należy do grupy wirusów RNA, które w materiale genetycznym zawierają kwas rybonukleinowy. Wirus RSV występuje w typie A i B, w których rozróżnia się liczne serotypy. RSV przenosi się droga kropelkową i najczęściej atakuje dzieci. Według danych WHO, zakażenie tym wirusem najdotkliwiej dotyka niemowlęta, u których przebieg choroby zwykle wymaga hospitalizacji.

  Czytaj dalej...

 5. Młoda kobieta walcząca z objawami przeziębienia

  Charakterystyczne objawy grypy – jak sobie z nimi radzić?

  Lek. Maria Dobrowolska

  Grypa jest chorobą, której występowanie jest najczęściej związane z sezonem epidemicznym. Nie ogranicza się jednak tylko do tego okresu i może wystąpić niezależnie od pory roku. Dlatego należy zachować odpowiednią czujność na pojawiające się niepokojące objawy i nie bagatelizować ich występowania.

  Czytaj dalej...

 6. Kobieta cierpiąca na kamienie migdałkowe

  Kamienie migdałkowe – dlaczego powstają i jak je wyleczyć?

  Lek. Michał Dąbrowski

  Kamienie migdałkowe (derbis, detryt) to dość rzadka choroba, która może dotykać około 10% populacji. Przyczyn ich powstawania jest wiele. Najczęstsze z nich to niedostateczna higiena jamy ustnej i nawracające zakażenia bakteryjne. Osoby borykające się z kamieniami migdałkowymi wiedzą, jak poważny i krępujący to problem oraz jak trudno go zwalczyć.

  Czytaj dalej...

 7. Kobieta cierpiąca z powodu bólu mięśni

  Ból mięśni – dlaczego towarzyszy chorobie?

  Lek. Michał Dąbrowski

  Ból mięśni jest dość częstą dolegliwością, zgłaszaną przez pacjentów w różnym wieku. W największej ilości przypadków to ból mięśni po treningu, spowodowany nadmiernym wysiłkiem lub nieodpowiednio dobranymi ćwiczeniami. Jednak zdarza się także, że oznacza rozpoczynającą się chorobę. 

  Czytaj dalej...

Linia produktów Tantum Verde