Dziewczynka choruje na świnkę
 1. Mężczyzna zastanawia się jak zbić gorączkę

  Jak zbić gorączkę? Domowe sposoby na wysoką temperaturę

  Lek. Dorota Orzechowska

  Gorączka, czyli znacznie podwyższona temperatura ciała, jest reakcją obronną organizmu przeciw drobnoustrojom chorobotwórczym. Zazwyczaj jest ona jednym z symptomów grypy, przeziębienia i innych chorób zakaźnych. Mitem jest, że gorączkę należy zbijać za wszelką cenę i wyłącznie powszechnie dostępnymi farmaceutykami. Kiedy zatem należy zbijać gorączkę i czy warto stosować domowe sposoby? 

  Czytaj dalej...

 2. Kobieta cierpi z powodu stidoru krtaniowego

  Stridor – dlaczego się pojawia? Objawy, przyczyny, leczenie

  Lek. Michał Dąbrowski

  Stridor to dźwięk wydobywający się podczas wdechu w sytuacji zwężenia części dróg oddechowych powyżej szpary głośni. Związane z tym stanem zaburzenia przepływu powietrza wywołują zmiany akustyczne w postaci charakterystycznego świstu krtaniowego. Stridor jest objawem świadczącym o niedrożności układu oddechowego. 

  Czytaj dalej...

 3. Badanie gronkowca

  Badanie na gronkowca – leczenie, objawy zakażenia

  Lek. Michał Dąbrowski

  Zakażenie gronkowcowe może manifestować się w różny sposób, przybierając postać infekcji miejscowej lub ogólnoustrojowej. Aby rozpoznać chorobę wywołaną przez bakterie Gram-dodatnie, jakimi są gronkowce, należy wziąć pod uwagę obraz kliniczny oraz wyniki badań na obecność gronkowca – najczęściej posiewu. 

  Czytaj dalej...

 4. Guzki śpiewacze

  Guzki śpiewacze – jakie są objawy i przyczyny?

  Lek. Michał Dąbrowski

  Narząd głosu jest często wystawiany na działanie czynników mogących go znacznie osłabiać – przeciążenie wynikające z intensywnej pracy głosem, stres, warunki środowiskowe etc. Wynikiem tego mogą być różnego rodzaju schorzenia, w tym guzki śpiewacze, które inaczej nazywamy guzkami głosowymi. Czym są, jak powstają i jak z nimi walczyć?

  Czytaj dalej...

 5. Struny głosowe

  Struny głosowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

  Lek. Maria Dobrowolska

  Struny głosowe to potoczna nazwa fałdów głosowych, które są umiejscowione w centralnej części krtani. Ich prawidłowa praca gwarantuje nie tylko swobodne używanie głosu, ale także prawidłowe oddychanie. Dlatego warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat strun głosowych i chorób związanych z ich dysfunkcjami. 

  Czytaj dalej...

 6. Spuchnięty języczek

  Spuchnięty języczek podniebienny – przyczyny, objawy, leczenie

  Lek. Michał Dąbrowski

  Spuchnięty języczek podniebienny to uciążliwa dolegliwość, która skutkuje chrapaniem i znacznym dyskomfortem podczas spożywania posiłków. W ciężkiej postaci spuchniętego języczka podniebiennego pacjent może mieć nawet problemy z oddychaniem, co stwarza zagrożenie dla życia. O czym może świadczyć opuchnięty języczek podniebienny, jakie objawy mogą towarzyszyć tej dolegliwości i kiedy należy skorzystać z pomocy medycznej?

  Czytaj dalej...

 7. Przeziębiony mężczyzna zastanawia się czy połknąć leki z fenylefryną czy z feniraminą

  Porównanie substancji leczniczych (fenylefryny oraz feniraminy) stosowanych w grypie i przeziębieniu

  Lek. Michał Dąbrowski

  Grypa i przeziębienie to choroby sezonowe o etiologii wirusowej. W Polsce najwyższa zapadalność na grypę odnotowywana jest zimą. Z kolei na przeziębienie najczęściej choruje się w okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną. Ryzyko infekcji wirusowych jest duże. Szacuje się, że u osoby dorosłej przeziębienie może wystąpić nawet 4 razy w ciągu roku, a u dziecka 2-3 razy częściej. To dlatego dziś na rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele preparatów pozwalających złagodzić uciążliwe objawy tych chorób. 

  Czytaj dalej...

Linia produktów Tantum Verde