Mężczyzna chory na przeziębienie
Lek. Katarzyna Wiak

Przeziębienie czy grypa?

 1. Kobieta w ręczniku czeka na gorącą kąpiel

  Problemy z głosem – co je wywołuje?

  Lek. Med. Damian Korzybski

  Problemy z głosem pojawiają się nie tylko w rezultacie wirusowych lub bakteryjnych infekcji gardła i krtani. Pacjenci częstokroć sami „ciężko pracują” na dolegliwości – ulegają złym przyzwyczajeniom, mówią zbyt głośno, za długo, używają głosu w sposób nieodpowiedni. Kłopoty z prawidłową emisją głosu wywołują też niewłaściwe nawilżenie powietrza i palenie tytoniu.

  Czytaj dalej...

 2. Mężczyzna z grypą

  Powikłania po grypie – na co musisz uważać?

  Lek. Michał Dąbrowski

  Grypa – czyli wirusowe zakażenie dróg oddechowych – to choroba, której nie wolno lekceważyć. Infekcja niedoleczona lub niepoddana terapii może prowadzić do niebezpiecznych powikłań. Do najczęstszych możemy zaliczyć zapalenie płuc lub oskrzeli. Czasem w następstwie grypy rozwijają się zapalenie ucha środkowego, zatok przynosowych lub inne poważne jednostki chorobowe.

  Czytaj dalej...

 3. Leżąca w łożku kobieta sprawdza temperaturę swojego ciała

  Paragrypa – objawy, przyczyny i leczenie

  Lek. Med. Damian Korzybski

  Paragrypa, czyli grypa rzekoma, należy do grupy wirusowych chorób zakaźnych. Objawy zakażenia zwykle przypominają tradycyjne przeziębienie, czasem grypę. Z reguły infekcja ma łagodny przebieg, jednak w pewnych przypadkach zakażenie wirusem paragrypy może stanowić zagrożenie dla życia pacjenta.

  Czytaj dalej...

 4. Kobieta z infekcją układu oddechowego

  Częste infekcje układu oddechowego – jak je zwalczyć?

  Lek. Med. Damian Korzybski

  Nawracające infekcje dróg oddechowych dotykają pacjentów w każdym wieku. Sprzyja im niezdrowy tryb życia, stres i częste antybiotykoterapie. Do zakażenia zwykle dochodzi drogą kropelkową lub przez kontakt z zakażonymi przedmiotami. Najwięcej przypadków choroby notuje się w sezonie jesienno-zimowym.

  Czytaj dalej...

 5. Bakteryjne zapalenie gardła

  Wirusowe vs. bakteryjne zapalenie gardła – czym są i jak je odróżnić?

  Lek. Michał Dąbrowski

  Stany zapalne gardła są jednymi z najczęstszych przypadłości dotykających układ oddechowy. W większości za infekcje odpowiadają wirusy (ok. 85 proc.), które wywołują łagodniejsze formy zakażenia, niż dzieje się to w przypadku bakteryjnego zapalenia gardła. Oba stany wymagają jednak odpowiedniej opieki i leczenia, bo mogą skutkować niebezpiecznymi dla organizmu powikłaniami. 

  Czytaj dalej...

Linia produktów Tantum Verde