Kobieta cierpiąca z powodu bólu mięśni
 1. Kobieta cierpiąca z powodu ropnia zagardłowego

  Ropień zagardłowy – przyczyny, objawy, leczenie

  Lek. Dorota Orzechowska

  Ropień zagardłowy powstaje, gdy tkanki miękkie tylnej ściany gardła zostają objęte stanem zapalnym. Może przybierać formę ostrą lub przewlekłą. Ostry ropień zagardłowy jest chorobą wieku dziecięcego, będącą następstwem nadkażenia bakteryjnego. Natomiast przewlekły ropień zagardłowy dotyczy osób dorosłych i występuje najczęściej w przebiegu gruźlicy trzonów kręgów szyjnych.

  Czytaj dalej...

 2. Kobieta cierpiąca z powodu bólu stawów

  Jakie są przyczyny bólu stawów?

  Lek. Michał Dąbrowski

  Ból stawów jest jedną z najczęściej zgłaszanych dolegliwości. Pojawia się u pacjentów w różnym wieku, od najmłodszych do tych najstarszych i może mieć różne przyczyny. Niekiedy ból stawów trwa jakiś czas, po czym mija samoistnie, nie wskazując na żadne schorzenie. Zdarza się jednak i tak, że jest objawem infekcji, a nawet poważnej choroby, jak RZS, i wymaga dokładnej, specjalistycznej diagnostyki.

  Czytaj dalej...

 3. Kobieta cierpiąca z powodu nieżytu nosa

  Nieżyt nosa – przyczyny i objawy przewlekłego kataru

  Lek. Dorota Orzechowska

  Przewlekły nieżyt nosa, potocznie nazywany katarem (z łac. rhinitis), to uciążliwa dolegliwość, która dotyka osoby w różnym wieku: zarówno niemowlęta, starsze dzieci, jak i dorosłych. Może mieć różne podłoże, trwa co najmniej 12 tygodni, często osłabiając przez ten czas chorego. Jakie są główne przyczyny, objawy i sposoby leczenia przewlekłego nieżytu nosa? Czy domowe metody są równie skuteczne, co standardowa farmakoterapia? Jak radzić sobie z chronicznym katarem na co dzień?

  Czytaj dalej...

 4. Kobieta z anginą ropną

  Jak nie zarazić dziecka anginą ropną?

  Lek. Maria Dobrowolska

  Angina ropna to choroba o podłożu bakteryjnym. Ponieważ jest przenoszona drogą kropelkową, nietrudno się nią zarazić. Czy mimo to istnieje sposób, aby uchronić zdrowych domowników przed zachorowaniem? Dowiedz się, jak nie zarazić dziecka anginą!

  Czytaj dalej...

 5. Młoda kobieta z opryszczką

  Jak szybko pozbyć się opryszczki – sposoby na opryszczkę

  Lek. Maria Dobrowolska

  Opryszczka wargowa to dokuczliwa dolegliwość, która charakteryzuje się pojawieniem się drobnych pęcherzyków oraz bólem, pieczeniem i świądem w okolicy ust. Ma charakter nawrotowy. Nieleczona szybko się rozwija, dlatego w momencie pojawienia się pierwszych objawów należy natychmiast przeciwdziałać postępowi choroby. Jak szybko pozbyć się opryszczki wargowej? Czy oprócz leczenia farmakologicznego, warto spróbować domowych sposobów na opryszczkę?

  Czytaj dalej...

 6. Kobieta cierpiąca na kaszel krtaniowy

  Kaszel krtaniowy – sposoby leczenia, objawy

  Lek. Dorota Orzechowska

  Kaszel krtaniowy jest najczęściej oznaką chorób infekcyjnych krtani, aczkolwiek może wskazywać również na zupełnie inne schorzenia, jak chociażby refluks przełyku. Niezależnie od przyczyny to objaw bardzo męczący, zwłaszcza dlatego, że nasila się w nocy, wyrywając ze snu, a ponadto powoduje problemy z oddychaniem, mogąc prowadzić do duszności, a nawet niedotlenienia. Jak brzmi kaszel krtaniowy i jak sobie z nim radzić?

  Czytaj dalej...

 7. Kobieta cierpiąca na zajady

  Zajady – przyczyny powstawania, objawy i sposoby leczenia

  Lek. Maria Dobrowolska

  Zajady (łac. cheilitis angularis), inaczej zapalenie kątów ust, to nieprzyjemna dolegliwość. Zwykle towarzyszą jej charakterystyczne objawy, takie jak: ból i pieczenie powodujące dyskomfort podczas rozmowy oraz spożywania posiłków. Jakie są główne przyczyny zajadów? Jakie sposoby leczenia bolesnych nadżerek są najskuteczniejsze?

  Czytaj dalej...

Linia produktów Tantum Verde